• Miniaturka 1 maja 1994 rok. Po pechowej sesji treningowej i tragicznych kwalifikacjach rozpoczyna się wyścig o Grand Prix San Marino na torze Imola. Po siedmiu okrążeniach zostaje przerwany,, świat wstrzymuje oddech a oczy wszystkich kierują się w stronę betonowej ściany, obok której stoi roztrzaskany bolid z oderwanym kołem. Służby medyczne wyciągają z wraku nieprzytomnego kierowcę. Po jakimś czasie po świecie roznosi się wiadomość, że trzykrotny Mistrz Świata, jeden z najzdolniejszych kierowców ostatnich lat, nie żyje.

 • 3 Rajd Mikołowski za nami

  2014.04.26 22:38

  Miniaturka Jesteśmy już po bardzo emocjonującej pierwszej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Na razie udostępniamy nieoficjalne wyniki. I tak najwyższe podium zajęła załoga Hondy Civic: Piotr Baran/Michał Paciej. Drugie miejsce przypadło załodze: Damian Kostka pilotowany przez Krzysztofa Janika, również Honda Civic. Najniższy stopień podium obstawiła załoga Renault Clio: Adrian Jurasz i Krzysztof Marczewski.

 • Miniaturka To się nazywa lista startowa! Aż 80 rajdówek zasili drogi okręgu Mikołowskiego. Przekrój samochodów jest bardzo duży, od dzielnych "Maluchów", "Sejów" po Citroeny Saxo, Peugeoty 106, 206, Renault Clio,Hondy Civic (jest ich najwięcej) po mega mocne Lancery i "Subaryny". Pojawi się także zawodnik znany z RSMP - Łukasz Habaj w (a tu niespodzianka)... Seicento Kit Car.

 • Miniaturka 42. Rajd Świdnicki był bardzo trudnym rajdem dla reprezentantów Subaru Poland Rally Team. Tuż przed startem na prawym fotelu doszło do zmiany, kontuzjowanego Kamila Hellera zastąpił były pilot Dominika Butvilasa, Renatas Vaitkevičius. Uczący się charakterystyki rajdów asfaltowych Dominik po raz pierwszy w swojej karierze pokonywał tak legendarne próby Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, jak "Walim-Kamionki", czy "Srebrna Góra-Jodłownik".

 • Duda w nowych barwach

  2014.04.15 11:33

  Miniaturka 42 Rajd Swidnicki - nowi zawodnicy, nowe samochody, nowe wyzwania. Po ubiegłorocznym wywalczeniu podwójnego Puchar Polski (gruba N, klasa 9) i już ‘dwusezonowej’ rywalizacji w grupie N przyszedł czas na zmiany. W sezonie 2014 załoga znanej i wiekowej już Hondy Civic Vti, wystartuje w klasie HRPP+20. Teraz Honda odnajdzie się przynajmniej w swym towarzystwie, patrząc na metryczkę w dowodzie rejestracyjnym.

 • Miniaturka Wojciech Chuchała z pilotem Sebastianem Rozwadowskim (Ford Fiesta R5) wygrali dziesięć z dwunastu odcinków specjalnych Rajdu Świdnickiego Krause, drugiej rundy MP i zwyciężyli w klasyfikacji generalnej. To pierwszy triumf Chuchały w RSMP.

 • Kubica wypada z drogi

  2014.04.05 12:55

  Miniaturka Robert Kubica wypadł na 20 kilometrze najdłuższego oesu Rally de Portugal - Santana da Serra. Próba mierzy 31,9 km. Fiesta utknęła poza drogą w miejscu, w którym nie ma kibiców.

 • Miniaturka Drugi wyścig sezonu 2014 już za nami. Tradycyjnie obfitował w wielkie emocje i wiele manewrów, nie zabrakło również kar.

 • Miniaturka Kwalifikacje rozpoczęły się z 50- minutowym opóźnieniem. Wszystko przez ulewę, która po południ czasu lokalnego rozszalała się nad torem Sepang. Walka o najlepsze pola startowe poprzedzona została kilkoma okrążeniami samochodu bezpieczeństwa, który sprawdzał warunki do jazy. Deszcz przestał padać, ale czarne chmury nie opuszczały nieba nad torem.

 • Zaczną od Mikołowskiego

  2014.03.26 20:42

  Miniaturka Już za miesiąc odbędzie się 3 Rajd Mikołowski. Rajd, który po zmianie terminu 1 Rajdu Bestwińskiej będzie pierwszą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2014 roku w Mikołowie. Organizatorzy dogrywają ostatnie szczegóły, zawodnicy przygotowują swoje samochody, bo czasu nie zostało już tak dużo – w poniedziałek (30.03) zostanie otwarta lista zgłoszeń!