• Miniaturka Łukasz Habaj z pilotem Piotrem Wosiem (Ford Fiesta R5) wygrali 60. Rajd Wisły, piątą rundę mistrzostw Polski. Liderem cyklu pozostał Wojciech Chuchała (Ford Fiesta R5), który zajął drugie miejsce. Do zwycięzcy stracił 2,4 s. Na trzeciej pozycji uplasował się Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia S2000).

  • Miniaturka Maciej Rzeźnik z Przemysławem Mazurem wygrali 23. Rajd Rzeszowski, który stanowił 4. rundę RSMP, 4. Mistrzostw Słowacji w Rajdach i 8. rundę Mistrzostw Strefy Europy Centralnej w Rajdach. Dla Macieja Rzeźnika to pierwsze w karierze zwycięstwo w generalce Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

  • Miniaturka Emocjonujący wyścig o Grand Prix Węgier był ostatnim przed czterotygodniową przerwą. Po przejechaniu ponad 3000 kilometrów i pokonaniu 700 okrążeń od początku sezonu, kierowcy i teamy F1 udają się w końcu na zasłużone wakacje.

  • Miniaturka W najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni wyścig F1 przed czterotygodniowymi wakacjami. Tym razem 22 najszybszych kierowców świata ścigać się będzie na położonym w pobliżu Budapesztu torze Hungaroring.

  • Miniaturka Hiszpański rajd Baja Aragon padł łupem Naniego Romy. Zwycięzca tegorocznego Dakaru wygrał swoją domową imprezę drugi raz z rzędu. Podium uzupełnili reprezentant Argentyny Orlando Terranova oraz Polak – Martin Kaczmarski. Po sześciu rundach Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych w pierwszej dziesiątce są aż trzy polskie załogi.

  • Miniaturka Tor Hockenheim został wybudowany w 1936 roku na potrzeby testów Mercedesa. Po II wojnie światowej obiekt przebudowano; w 1970 roku odbył się na nim pierwszy wyścig Formuły 1 a od 1977 (z wyjątkiem 1985) tor na stałe zajmuje miejsce w kalendarzu F1.

  • Miniaturka Sebastien Ogier z kompletem 28 punktów wygrywa piąty rajd w sezonie, jest to też Jedenaste z rzędu zwycięstwo Volkswagena. Dla Sebastiena Ogiera to już 21 zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Świata. 30-letni Francuz wyprzedził pod tym względem swojego rodaka Didiera Auriola (20 wygranych) i awansował na siódme miejsce w historii Rajdowych Mistrzostw Świata.

  • Miniaturka 71 załóg nadesłało swoje zgłoszenia do organizatora LOTOS 71.Rajdu Polski. Do rywalizacji na 24 odcinkach specjalnych w Polsce i na Litwie wystartują zespoły fabryczne Volkswagena (Sébastien Ogier, Jari-Matti Latvala), Citroena (Kris Meeke, Mads Østberg), M-Sportu (Mikko Hirvonen, Elfyn Evans) i Hyundaia (Thierry Neuville, Juho Hanninen). Samochodami WRC pojedzie w sumie 15 kierowców w tym trzech Polaków: Robert Kubica, Michał Sołowow i Krzysztof Hołowczyc.

  • Miniaturka W trudnych warunkach pogodowych rozpoczął się pierwszy dzień 6. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, 6 Rundy EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich, 5 GSMP – Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i 9 MSR – Mistrzostw Słowacji w Wyścigach Górskich. Na przemian – padał deszcz, świeciło słońce, a gdy trasa zdążyła przeschnąć, znów padał deszcz.

  • Miniaturka Wśród 101 zgłoszonych uczestników 6 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą – eliminacji Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich ( EHC), GSMP i słowackich MSR, 37 zawodników przyjeżdża z zagranicy. Na liście zgłoszeń widnieją europejscy liderzy poszczególnych klasyfikacji. Kierowcy reprezentować będą Polskę, Słowację, Czechy, Austrię, Włochy i Macedonię.