• 3 Rajd Ziemi Bocheńskiej

  2015.06.13 10:58

  Miniaturka W dniach 12-13 czerwca odbędzie się 3. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga. Podobnie jak w ubiegłych latach rajd będzie jedną z rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Organizator, Automobilklub Śląski, ma nadzieję, że słynne bocheńskie trasy przyciągną wielu zawodników i fanów sportu motorowego, a atrakcje na rynku bocheńskim – wielu okolicznych mieszkańców

 • Kubica na Sardynii

  2015.06.11 11:46

  Miniaturka

 • Miniaturka 74 załogi nadesłały swoje zgłoszenia do organizatora LOTOS 72. Rajdu Polski. Listę otwierają ubiegłoroczni triumfatorzy polskiego klasyka, dwukrotni mistrzowie świata i liderzy tegorocznej klasyfikacji: Sébastien Ogier i jego pilota Julien Ingrassia.

 • Miniaturka W zakończonym 6 czerwca 50. Rajdzie Azorów Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran wystartowali po raz drugi w karierze i już od samego początku narzuciła niesamowite tempo, do którego nie zbliżyli się znacznie bardziej doświadczeni w mistrzostwach Europy zawodnicy. Wyższość Polaków musiały uznać także załogi portugalskie, w tym faworyci zawodów: 2-krotny zwycięzca Rajdu Azorów Bruno Magalhaes oraz 7-krotny mistrz Azorów Ricardo Moura.

 • Mazury pełne gwiazd

  2015.06.02 09:11

  Miniaturka Wprawdzie na oficjalną listę załóg zgłoszonych do rywalizacji na mazurskich szutrach musimy poczekać do 8 czerwca, to już dziś sporo wiemy o tym, kto będzie walczył o laury w LOTOS 72. Rajdzie Polski, siódmej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. W Mikołajkach oczywiście nie zabraknie najważniejszych aktorów sportowego spektaklu, jakim jest światowy czempionat, reprezentantów czterech fabrycznych ekip, czyli Volkswagena, Hyundaia, Citroena i M-Sportu (Forda).

 • Miniaturka Promotor WRC zaproponował dziewięć rajdów do włączenia do kalendarza Mistrzostw Świata FIA na rok 2016. Dziewięć rajdów, które posiadają długoterminowe umowy, zostało we wtorek, 12 maja, w Paryżu potwierdzonych podczas posiedzenia Komisji Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Zostaną one jeszcze przedstawione do ostatecznej ratyfikacji przez Światową Radę Sportów Motorowych.

 • F1: Czas na Hiszpanię

  2015.05.08 10:20

  Miniaturka Już w najbliższy weekend, 8-10 maja, królowa sportów motorowych zagości w Hiszpanii, na obiekcie wyścigowym Circuit de Catalunya położonym na północ od Barcelony. Wyścigi Formuły 1 na tym torze odbywają się od 1991 roku, jednak historia wszelkich rywalizacji, nie tylko tych w smukłych bolidach , oraz torów, na których były rozgrywane, sięga znacznie dalej.

 • Miniaturka Polski Związek Motorowy, organizator LOTOS 72. Rajdu Polski (2 – 5 lipca 2015) rozpoczął zgodnie z regulaminem przyjmowanie zgłoszeń od zawodników. Termin ich nadsyłania upłynie 1 czerwca br. a publikacja listy zgłoszeń po zatwierdzeniu przez FIA nastąpi 7 dni później.

 • Miniaturka Wicemistrz Polski w 2014 roku Grzegorz Grzyb (Ford Fiesta R5) wygrywa w Rajdzie Świdnicki-Krause, pierwszej rundzie mistrzostw Polski. Impreza otwiera jubileuszowy, 60. sezon Mistrzostw Polski. Drugi jest Tomasz Kuchar ze stratą 39 s, a trzeci TMaciej Oleksowicz (obaj Ford Fiesta R5) - strata 1,31 s.

 • Miniaturka Już w ten piątek, 24 kwietnia, na niemieckim torze Orschesleben rozpocznie się nowy sezon wyścigowy dla kierowców ścigających się serii Volkswagen Golf Cup. Zawodnicy, podczas sześciu tegorocznych rund, będą ścigać się na torach znajdujących się w Niemczech i Czechach, a także na Słowacji. Finałowa runda odbędzie się w październiku, na torze w Poznaniu.