• Miniaturka Pogoda brazylijska bardzo sentymentalnie podeszła do ostatniego wyścigu w sezonie. Niebo nad torem otworzyło się już na piątkowych treningach i uroniło sporo deszczu, z tego też powodu kierowcy nie pokonali zbyt wielu okrążeń.

  • Miniaturka Grand Prix USA na torze w Austin rozegrano dopiero po raz drugi, a już przyciągnęło niesamowitą liczbę kibiców- blisko 100 tysięcy ludzi w dniu wyścigu. Amerykanie nie potrafili ukryć swojej radość z powrotu Królowej sportów motorowych do ich kraju.

  • Miniaturka 39. Rajd Cieszyńskiej Barbórki w klasie gość wygrała załoga Habaj/Woś jadąca Evo IX, tuż za nimi Frycz/Spurek w Subaru (+10.5), trzecie miejsce na podium dla załogi Gryc/Zawada Evo IX.

  • Miniaturka Podczas wyścigu o Grand Prix Abu Zabi na torze Yas Marina panuje specyficzny klimat. To drugi obiekt w kalendarzu (obok Singapuru), który rozgrywany jest przy sztucznym świetle, z tą jednak różnicą, ze tutaj start odbywa się jeszcze przed zmrokiem. Niemal połowa dystansu pokonywana jest w towarzystwie chowającego się za horyzont słońca, później jego rolę przejmują reflektory.

  • Miniaturka Robert Kubica udowodnił po raz kolejny, że nie ma sobie równych! Polski kierowca okazał się najlepszy w kategorii WRC-2, tym razem nie pozostawił żadnych złudzeń rywalom podczas Rajdu Hiszpanii. Tym samym Robert Kubica i Maciej Baran sięgneli po mistrzostwo świata w klasie WRC-2. Gratulujemy!!!

  • Miniaturka Formuła 1 rozgościła się na wschodzie. Po wyścigach w Singapurze i Korei, przyszedł czas na Japonię. Wiekowy tor Suzuka zawsze przyciąga masę japońskich- i nie tylko- kibiców. Ta atmosfera sprawia, że również kierowcy czują się tutaj świetnie i dają z siebie wszystko, by nie zawieźć tak licznej publiczności.

  • Miniaturka Robert Kubica po raz czwarty odniósł zwycięstwo w kategorii WRC-2. Tym razem zdominował całą stawkę w rozgrywanym od czwartku Rallye de France – Alsace.

  • Miniaturka 13-runda mistrzostw została podpisana przez organ motor sportu na posiedzeniu FIA Światowej Rady Sportów Motorowych w Dubrowniku w Chorwacji. Podobnie jak w tym roku, sezon 2014 rozpocznie się w połowie stycznia Rajdem Monte Carlo, a kończy się Rajdem Wielkiej Brytanii w listopadzie. Odnotowano jeden przypadek zastąpienia Rajdu Akropolu w Grecji Rajdem Polski (w tym jeden dzień na Litwie)

  • Miniaturka Wyścig w Singapurze słynie ze swojej wyjątkowości. Rozgrywający się przy setkach reflektorów i wysokiej temperaturze wymaga podwójnej koncentracji od zawodników. To także jedyny wyścig, podczas którego obecność samochodu bezpieczeństwa jest niemal zawsze obowiązkowa.

  • Miniaturka Budowę toru zaczyna Piotr Litwiński, właściciel dużej firmy transportowej z sąsiedniego Tęgoborza. Aby stworzyć taki tor, Litwiński kupił 12-hektarowe pole od Instytutu Sadownictwa w Łososinie Dolnej. Cały teren leży przy drodze Nowy Sącz-Kraków naprzeciwko lotniska Aeroklubu Podhalańskiego. Obok są stacja paliw i zakład przetwórstwa owoców. - To wielka inwestycja - mówi Litwiński o torze, na którym kierowcy wielkich aut i osobówek będą szkolić się m.in. w radzeniu sobie w czasie poślizgu.