Pyt: Seb, to nie był dla ciebie łatwy rajd, ale chyba całkiem niezły weekend?

SO:

Andreas mocno mnie naciskał, więc musiałem dać z siebie absolutnie wszystko, zwłaszcza, że w tym rajdzie wyjątkowo przez dwa dni musiałem otwierać trasę. W Polsce jest bardzo szybko, więc pierwsza pozycja nie przeszkodziła mi tak bardzo.

Pyt: Zaskoczyło cię tempo polskich oesów?

SO:

Już na zapoznaniu wiedzieliśmy, że drogi są niesamowicie szybkie, a w czasie jazdy na czas okazało się, że jest jeszcze szybciej. Czuliśmy się świetnie na odcinkach, a moi przyjaciele mówili mi, że byliśmy szybsi od helikoptera na oesach transmitowanych na żywo (śmiech).

Pyt: Wygrałeś rajd, zdobyłeś 3 pkt. za Power Stage, brzmi jak idealny weekend. Jednak czy przydarzyły Ci się jakiekolwiek błędy?

SO:

Chyba jedynymi błędami, jakie popełniłem w ten weekend był dobór opon. Oczywiście, te błędy nie wpłynęły zbyt mocno na naszą jazdę, z czego niesamowicie się cieszę. Przed finałowymi odcinkami wiedziałem, że muszę utrzymać moje równe tempo bez zbędnego ryzyka.

Pyt: To prawda, że na Power Stage nie pojechałeś na 100 procent?

SO:

Na Power Stage nie naciskałem na maksa i prawdę mówiąc miałem nieco szczęścia, bo pokonanie Otta o 0,1 s. to naprawdę niewielka różnica, wręcz niezauważalna.

Pyt: Julien, wasza przewaga w mistrzostwach jest już ogromna. Sprawdzałeś jak szybko możecie zostać mistrzami?

JI:

Nie skupiamy się na tym, kiedy wygramy mistrzostwo. Po prostu chcemy jechać dobry rajd, jeden za drugim.

Pyt: Julien, jak podsumujesz pierwszą część sezonu?

JI:

Mamy półmetek i wiele trudnych rajdów za nami, więc teraz chcemy trochę odpocząć. Na pewno nam się to przyda.

Pyt: Andreas, czy jesteś zadowolony z wyniku?

AM: Jasne, bo to chyba mój najlepszy rajd w karierze. Oczywiście, chciałem tu wygrać, byłem blisko, ale i tak mogę być zadowolony. Przejechaliśmy ten rajd równo i niesamowicie szybko.

Pyt: Andreas, czy dziś rano myślałeś o ataku na Seba?

AM: Seb wykonał rewelacyjną robotę na tym rajdzie. My też jechaliśmy dobrze, ale żeby go pobić, trzeba pojechać idealny rajd, a my rano byliśmy nieco zbyt ostrożni.

Pyt: Andreas, ten wynik z pewnością doda ci pewności siebie, prawda?

AM: Tak, a dodatkowo moje doświadczenie mocno się wzbogaciło w Polsce, co jest szczególnie ważne przed tak szybkim rajdem, jak Finlandia.

Pyt: Ola, jak spisywały się wasze notatki, tak ważne w rajdzie, który jest tak szybki?

OF: Po pierwszym odcinku byłem w małym szoku. Zaskoczyło mnie to, jak szybko jechaliśmy. Jestem szczęśliwy, bo nasze notatki się sprawdziły. W przeciwnym wypadku nie bylibyśmy w stanie jechać tak szybko i równo.

Pyt: Ott, jak się czujesz po tak rewelacyjnej jeździe i świetnym wyniku?

OT: Przede wszystkim cieszę się, że mogłem dowieźć tak dobry wynik dla całego naszego zespołu. Jestem zadowolony z tego, że pokazałem, jak ważna była praca przy rozwoju samochodu. Udowodniliśmy w Polsce, że nowa Fiesta RS WRC jest konkurencyjna.

Pyt: Jak się czujesz wiedząc, że Malcolm w Ciebie wierzy?

OT: To niełatwe wrócić po sezonie takim jak 2012, kiedy miałem wiele problemów i nie jeździłem równo. Dlatego czuję ogromny respekt i wdzięczność do Malcolma za to, że dał mi kolejną szansę. Cieszę się, że mogę mu się odpłacić za to zaufanie.

Pyt: Raigo, to twoje pierwsze podium w WRC, jak się czujesz?

RM: To dla mnie chyba najlepszy weekend w karierze. Jestem przeszczęśliwy.

Pyt: Raigo, czy przed Power Stage czuliście presję zbliżającego się wyniku?

RM: Nie (śmiech). A poważnie, to wiedzieliśmy, że musimy po prostu zrobić swoją robotę. Czułem, że powinniśmy pracować tak dobrze i pewnie, jak przez wszystkie pozostałe oesy.

Pyt: Jost, to wynik 1-2 dla Volkswagena, ale i piękna walka. To był ekscytujący rajd, prawda?

JC: Tak, od samego początku było bardzo ciasno w czołówce. Ten rajd pokazał, jak wyrównani są kierowcy, jak wyrównane są samochody, co jest świetną reklamą dla tego sportu.

Pyt: Jost, rozmawiałeś z Jari-Mattim o jego przygodzie z ostatniego odcinka?

JC: Nie, jeszcze się z nim nie widziałem, ale porozmawiam z nim wieczorem (śmiech). Nie ograniczamy naszych kierowców, nie mówimy im „jedźcie wolno, szanujcie punkty”. Tak było w przypadku Andreasa, jak i w przypadku Latvali. To sportowcy, więc jest jasne, że chcą walczyć z całych sił o jak najlepszy wynik. Kiedy naciska się tak mocno, to przygody takie, jak ta Latvali mogą się zdarzyć. Wierzymy jednak, że taka walka i postawa są dobre dla sportu.

Pyt: Jost, a jaka jest twoja opinia o Rajdzie Polski?

JC: To świetna impreza, w pięknym rejonie, choć fani są trochę zbyt entuzjastyczni. Byłem dziś rano na odcinkach i widziałem tak wiele pięknych dróg i przepiękne krajobrazy.

FIA WRC 2 CHAMPIONSHIP

Obecni:

1st – Esapekka Lappi, Skoda Motorsport
1st – Janne Ferm, Skoda Motorsport

Pyt: Gratulacje. Wyglądało to na łatwą wygraną.

EL:

To bardzo ważne dla mnie, aby zwyciężyć w WRC 2 samochodem R5. Pokazaliśmy szybkość. To był wspaniały weekend. Jeśli mam być szczery, nie jechałem na maksimum. W niektórych miejsach mogłem jechać szybciej.

Pyt: W sobotę nie jechałeś tak szybko…

EL:

Po południu w sobotę zmieniłem opony i było dobrze.

Pyt: Jak ten sezon się dla ciebie układa?

EL:

Portugalia i Sardynia były dobre. Nasza konkurencja wystartowała w większej liczbie rajdów. Zobaczymy, jak to się ułoży. W Polsce nie mieliśmy większych problemów.

Pyt: To na pewno dodaje motywacji przed Finlandią.

EL:

Z pewnością tak jest.

JF:

Czuję się bardzo dobrze. Esapekka wykonał świetną pracę. To był perfekcyjny weekend. Testy wypadły bardzo dobrze i wiedzieliśmy, że możemy wypaść dobrze w Polsce. Myślę, że podobnie może być w Finlandii.

FIA WRC 3 CHAMPIONSHIP / FIA JUNIOR WRC CHAMPIONSHIP

1st – Simone Tempestini
1st – Matteo Chiarcossi

Pyt: To był ciężki weekend i wspaniała walka w WRC 3. Jak się czujecie?

ST:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę. Bardzo podobały mi się te odcinki w Polsce. Spróbujemy powtórzyć ten wynik w kolejnych rajdach. Nasza konkurencja nie odpuszczała. Gratuluję wszystkim. Pierwszego dnia mieliśmy problem ze wspomaganiem kierownicy. Straciłem sporo czasu. Jestem dość pewny siebie przed kolejnymi rajdami. Postaramy się powalczyć o zwycięstwo w Finlandii. Lubię szybkie rajdy.

MC:

To był fantastyczny weekend. Jestem bardzo zadowolony. Ten rajd był bardzo ważny dla mistrzostw. Jechaliśmy na maksimum od pierwszego odcinka. Simone jechał bardzo rozważnie i stosował się do naszej strategii. Wszystko było w porządku. Obaj byliśmy bardzo skoncentrowani.

 

The race - 2015 WRC Rally Poland